Архітектура Болгарії. Видатні місця Болгарії

 

Архітектура та будівництво

 

Реферат на тему: Архітектура Болгарії

 

На шляху історичного розвитку Болгарії її монастирі грали роль набагато більшу, ніж звичні релігійні інститути. За їх стінами філософи, письменники, просвітителі, у тому числі і присвячені в сан, зберігали і продовжували не просто релігію, але культуру народу, згодом перерісшу в національну самосвідомість, яка допомогла болгарському народу уціліти, вижити, зберегти свою суть у важкі п’ять століть чужоземного ярма. Монастирі -это сама болгарська історія, починаючи з їх діяльності за твердженням слов’янської писемності і культури, з їх важливої ролі в боротьбі проти візантійських поневолювачів (XI — XII вв. ) і кінчаючи славними, виконаними трагізму сторінками, які були вписані не тільки монастирями, але і всім болгарським народом в історію протистояння поневоленню Османа.

Сто двадцять монастирів, що збереглися до наших днів, являють собою живий літопис культури, творчого творення, становлення і зростання самосвідомості болгарського народу, літопис його дум і сподівань. Серед болгарських монастирів перш за все виділяються: Рільській монастир, Бачковській монастир, Троянський монастир, Роженській монастир, Земенській монастир, Монастир в місті Шипка Рільській монастир Монастир розташований в 119 кілометрах на південь від Софії. Він був заснований в X в. відлюдником Іваном Рільськім.

Не дивлячись на історичні знегоди, до початку XV в. Рільській монастир став володарем багатьох сіл і земельних угідь. Економічну могутність монастиря викликала пошана у турецьких султанів, які спеціальними указами (фірманамі) неодноразово підтверджували непорушність має рацію, що дарували монастирю болгарськими царями. Проте, в середині XV в. монастир був розорений. Новий підйом почався в 1469 р., після перенесення в нього мощів Івана Рільського з міста Велике — Тирново. На початку XIX в. на засоби, зібрані по всій Болгарії, почалося будівництво нових будівель. Воно велося цілих тридцять років. На монастирському дворі коштує споруджена в 1335 р. п’ятиповерхова оборонна башта.

На її верхньому поверсі знаходиться невелика церква Перетворення, в збереглися фрагменти настінних розписів тієї епохи. Головна церква монастиря відрізняється винятковим багатством внутрішнього оформлення. Cтены були розписані між 1840 і 1848 рр. кращими живописцями тієї епохи. Двадцять портретів дарувальників (титарів) поклали початок болгарського світського живопису, реалістичному портрету.

Таким чином, головна церква Рільського монастиря є свого роду музеєм, що відображає нові віяння в релігійному живописі IX в., у корені що змінили її зовнішність. Тридцять шість багатофігурних сцен, образи перших болгарських царів, апостолів, мучеників, виключно багатий орнамент, в якому химерно переплітаються зображення рослин, птахів і стилізованих геометричних фігур — такий коротко «сюжет» головного дерев’яного різьбленого іконостасу церкви св.

Богоматері, над створенням якого четверо майстрів-різьбярів трудилися п’ять років. Чудовий зразок різьблення по дереву проставляють собою церковні брами XIV в., які нині зберігаються в історичному музеї Рільського монастиря. Тут представлені багаті колекції золотого і срібного начиння, старовинних монет, зброї, прикрас, парчі, вишивок. У бібліотеці монастиря, що налічує понад шістнадцять тисяч томів книг, зберігаються 134 рукописи XV — XIX вв., безліч старопечатних книг і документів В музеї знаходиться багата етнографічна колекція витворів прикладного мистецтва і художніх промислів, яку склали народні дари, що поступали з різних кінців країни. Під кожним експонатом вказані імена дарувальників і точна дата їх отримання.

Ці скупі написи є своєрідним літописом високих патріотичних відчуттів народу, його сподівань і надій, пов’язаних з Рільськім монастирем. Поклонники найбільш екзотичних теорій стверджують, що Ріла сама по собі є другою Шамбалой, а район Рільського монастиря другим входом в неї з виключно позитивним енергетичним потенціалом. Бачковській монастир Цей монастир знаходиться в 29 кілометрах від Пловдіва на березі ріки Асеніци. Він був заснований в 1083 р. Григорієм Бакуріаном, грузином за походженням. Братія монастиря спочатку складалася з п’ятдесяти монахов-грузін. Бачковській монастир володів великими багатствами, його землі тягнулися до самої Солуні /Салонік/.

Cторінки ( 1 2 )

 

Поисковый анализ сайта