Протокол дарування. Мистецтво дарування. Як правильно вибрати подарунок

 

Етикет

 

Реферат на тему: Протокол дарування

1. Мистецтво дарування

Дай нам, Боже, кожного дня ро-бити подарунки і не дай нам, Боже, чекати їх від інших

У діловій протокольній практиці суттєве значення мають подару-нки (сувеніри), які символізують поглиблення і зміцнення дружби, є вираженням вдячності, доброї волі, свідчать про бажання ближчих стосунків. Дарунок в світі бізнесу вважається формою доброї рек-лами особи або фірми. Даруючи щось, доцільно пам’ятати, що значення подарунка за-лежить далеко не від його ціни, а від вмілого вибору. Часто дорогі, нічим не обґрунтовані подарунки можуть викликати підозру і замість користі спричинити зворотну реакцію.

Зарубіжне податкове право обме¬жує вартість дарунку, який фірма може відрахувати від податку. Наприк¬лад, Американський сенат при-йняв закон, згідно якого дарунок вартістю більшою, ніж 20 дол. США вважається хабаром і підлягає здачі в дер¬жавний фонд. Отже, якщо це подарунок від фірми, наприк¬лад, для всіх членів делегації, – це пере-важно такі предмети, як пера, календарі з годинником на робочий стіл, на яких вибите кліше з назвою фірми-партнера. Такі сувеніри вважаються своє¬рідною рекламою-пам’яткою, однак в жодному ви-падку ні до чого нікого не зобов’язують.

Дорогоцінні подарунки даруються фірмою фірмі лише в особли-вих випадках, наприклад, на ювілеї. В такій ситуації подарунком може бути орг¬техніка, антикваріат і навіть автомобіль. Подарунки фірмі вручаються на загальних зборах її працівників у святковій атмосфері. В загальному, всі ділові подарунки класифікуються на: - практичні (будильник для подорожуючих); - особисті (парфуми); - місцеві (місцеві вироби); - культурні (книжка з історії); - для споживання (шоколад, шампанське, вино); - самостійні цінності (монети, марки).

В сфері ділового етикету представникові ділових кругів може бу-ти піднесений рекламний подарунок – це виріб, продажем якого за-ймається, яка дарує. Такий подарунок вручається людині, яка може сприяти проштовхуванню даного товару: голові фірми, начальнику відділу збуту і реалізації, звичайному співробітнику, родичам висо-копоставлених осіб, експертам і т.п. У такому випадку існує сприят-лива можливість краще вивчити позитивні сторони даного виробу. Опитування серед 200 американських фірм, які співпрацюють з іно¬земними клієнтами, показало, що найчастішими подарунками бу-вають: надзвичайні (для даної особи) – 53%, для дому та офісу – 51%, пера – 50%, сумка, гаманець – 36%, алкоголь – 31%, книги, журнали – 29%, бі¬жу¬терія – 21%, спортивний одяг та ігри – 17%, посуд – 16%, харчі – 10%, пар¬фуми – 5%.

Уніфікованим подарунком можуть бути художні альбоми (відомих картин, фотоальбоми), хоча достойні з них не є дешевими; книги, але з обов’язковим врахуванням того, чи воло-діє отримувач мовою, якою написана книжка. Добре сприймається як подарунок, особливо з нагоди Нового року, пляшка хорошого вина або якогось іншого національного напою. Серед сучасних подарунків бізнес-класу популярною стала циф-рова фоторамка, яку можна використовувати для перегляду світлин, для реклами і в якості презентаційного обладнання. Така фоторамка містить режим слайд-шоу, датчиком руху і таймером для автоматич-ного включення-виключення, характеризується можливістю перегляду відеофайлів.

В деяких фоторамках вмонтований годинник, будильник та автоматичний календар. Солідним бізнес-подарунком на сьогодні можна вважати міні-метеостанцію, яка має кольоровий дисплей, визначає температуру і вологість всередині приміщення та ззовні, складає прогноз погоди та додаткового обладнана годинником, будильником та календарем. Всі пропоновані на ринку ділових подарунків міні-метеостанції відрізня-ються між собою лише однією функцією: наявністю барометра, або індикатора комфорту, або індикатора зміни погодних умов, або міся-чним календарем. Такий подарунок буде завжди доречним і корисним. Він застереже свого господаря від неочікуваних опадів, попередить про похолодання, збереже здоров’я і хороший настрій.

Cторінки ( 1 2 3 4 )

 

Поисковый анализ сайта