Етикет Ізраїлю. Діловий бізнес Ізраїлю. Культура та традиції Ізраїлю

 

Етикет

 

ІЗРАЇЛЬ

В останні роки економічне співробітництво України з Ізраїлем активізувалось, все частіше представники цієї країни відвідують нас з діловими візитами. Ізраїль характеризується добре розвиненою важкою, легкою та військовою промисловістю, туристичною індустрією. Ця країна – один із світових лідерів в галузі інтелектуального виробництва.

Тут розвинута така незвичайна галузь, як огранювання діамантів, яка приносить в казну суттєві доходи. Не обділено увагою і сільське гос-подарство, яке в умовах пустелі вимагає суттєвих зусиль. Під поля, фруктові та оливкові сади, виноградники, бананові плантації відведено одну п‘яту території держави. Ізраїльтяни стверджують, що їх країна – це “маленька Америка”, адже сюди з’їжджаються люди звідусіль: із Східної та Західної Євро-пи, Середньої Азії, Північної Америки, Середнього Сходу, Північної і Латинської Америки.

Тому, не дивлячись на те, що всі вони є пред-ставниками одного народу, різниця між ними суттєва. Крім того, в цій країні живе доволі багато арабів – 24% населення. Вони поділяються на релігійні та етнічні групи: бедуїни, араби-християни, араби-суніти, друзи. Державними мовами Ізраїлю є іврит та арабська. Обидві мови ви-вчаються в школі, використовуються під час оформлення документів, в засобах масової інформації. Велика частка населення знає англійську мову, яка позиціонується тут як третя державна мова.

В цій країні немає конституції, а її роль виконує Тора – священна книга іудаїзму. Основне свято – Шабат, який розпочинається із першою зіркою в п‘ятницю та триває 28 годин. Основними атрибутами даного свята є: святковий одяг, три святкові трапези, сімейні зустрічі, багато відпо-чинку і жодної роботи. Не можна готувати їжу і навіть підігрівати її, водити автомобіль, натискати на кнопки, говорити про роботу і про-блеми, робити покупки.

Тому в суботу на вулицях ізраїльських міст майже немає машин, закриті всі організації та магазини, не працюють навіть супермаркети, громадський транспорт, а у висотних будинках ліфти включаються в шабатний режим – вони зупиняються на кож-ному поверсі, щоб не було потреби користуватися кнопками. Тому, якщо ваш гість – віруюча людина, не дивуйтесь, якщо він піде раніше з роботи, не відповідатиме на дзвінки і з'явиться лише в суботу ввечері. Неділя для них є першим робочим днем.

Cторінки ( 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 )

 

Поисковый анализ сайта